Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

5G nedir ?

5G, beşinci nesil kablosuz teknolojidir. 4G LTE ağlarından daha yüksek hız, daha düşük gecikme süresi ve daha fazla kapasite sağlayabilir. 

5G, kablosuz teknolojinin beşinci neslidir.

Ancak kullanıcılar bunu dünyanın gördüğü en hızlı, en sağlam teknolojilerden biri olarak bilecekler.

Bu, daha hızlı indirmeler, çok daha düşük gecikme ve nasıl yaşadığımız, çalıştığımız ve oynadığımız üzerinde önemli bir etki anlamına gelir. 5G’nin bağlantı avantajlarının işletmeleri daha verimli hale getirmesi ve tüketicilere her zamankinden daha fazla bilgiye daha hızlı erişmesini sağlaması bekleniyor. Bağlantılı arabalar , akıllı stadyumlar ve gelişmiş oyunlar hepsi 5G ağlarına güvenecek.

5G teknolojisini anlamak

 5G tam olarak nedir? O nasıl çalışır? Gerçekten ne kadar hızlı? Ve insanların hayatlarını nasıl değiştirecek? 

5G’yi anlamak için ondan önce gelenleri anlamakta fayda var. Genel olarak, ilk nesil mobil teknoloji olan 1G sesle ilgiliydi; arabada veya evden uzakta telefon kullanma yeteneği burada gerçekten kök salmıştı. 2G’nin ortaya çıkışı, parçaları bugünün mesajlaşma özelliklerinde hala görülebilen bir kısa mesaj katmanı getirdi. 3G’ye geçiş, akıllı telefonları başlatmak için gereken çekirdek ağ hızlarını sağladı. Ve yüksek veri aktarım hızlarıyla 4G, bize minimum ara belleğe alma ile video verdi ve bugün güvendiğimiz ve keyif aldığımız birçok bağlı cihaz ve hizmetin ortaya çıkmasına neden oldu. Artık insanlar 5G’yi ve onun dönüştürücü yeteneklerini deneyimlemeye başlıyor. 

5G
temelleri

Oturma odanızda bir müze şaheseri mi? 5G’nin kültürel deneyimlerimizi nasıl değiştirebileceğini görün

Yüzyıllar boyunca izleyicileri tarihin en büyük eserleriyle tanıştırdıktan sonra, yeni ve eski müzeler, sergilere bilim kurgu benzeri eğlence seviyeleri eklemek için 5G teknolojisinden yararlanıyor.

5G çok önemli: İşte nedeni

5G’nin i neden önemli olduğunu öğrenin. 5G’nin Nesnelerin İnterneti’ni genişletmeye yaptığı katkılar, daha fazla teknolojik ilerlemeye yol açacaktır.

5G’nin beklemediğiniz şekilde getirdiği değişiklikler

5G ve kamu güvenliğini ve otomatik araçların geliştirilmesini etkileyebilecek değişiklikler de dahil olmak üzere getireceği değişiklikler hakkında bilgi edinin.

5G Devrimi: 5G dünyayı nasıl değiştirecek?

ile 5G devrimi hakkında daha fazla bilgi edinin. 5G devrimi dünyayı değiştirecek ve küresel kamu güvenliği ve iş dünyası için olumlu gelişmeler getirecek.

5G’nin faydaları nelerdir?

5G teknolojisi hakkında bir tartışma, gerçekten yeni nesil ağlar aracılığıyla yaşamı değiştiren teknolojilerin sağlanması hakkında bir tartışmadır. 

Bugün ülke genelinde, uzaktan eğitimden mobil iş gücüne kadar çeşitli işlevleri destekleyebilen Dinamik Spektrum Paylaşımı (DSS) kullanan 5G Nationwide’ı deneyimleyebilirsiniz. 5G Nationwide bugün 2.700’den fazla şehirde mevcuttur.

belirli şehirlerin bazı bölümlerinde mevcut olan yüksek performanslı 5G Ultra Geniş Bandı, kısmen, 4G LTE ağımızı yoğun trafik alanlarındaki küçük hücre siteleriyle “yoğunlaştırmak” için yıllar önce başladığımız çalışmaya dayanmaktadır. üniversite kampüsleri ve şehir merkezleri. Birlikte bizim ile masif lif networ k ve yelpazenin portföyümüzün – dahil milimetre dalga spektrumunun yakında ve C-Band spektrum –we yardım devrim sektörlere 5G Ultra Geniş band bekliyoruz ve müşteriler için hemen bir etki sağlamaktadır.

Yüksek hızı, düşük gecikme süresi ve muazzam kapasitesi ile 5G Ultra Geniş Bant, drone ile teslimatı , bulut bağlantılı trafik kontrolünü ve diğer uygulamaları potansiyellerine ulaştırabilir. Gönderen acil müdahale için küresel ödemeler sonraki seviye için oyun ve eğlence , olanakları neredeyse sınırsız.

“2035 yılına kadar 5G, 12,3 trilyon dolarlık küresel ekonomik çıktı sağlayacak ve dünya çapında 22 milyon işi destekleyecek.” 

5G’nin avantajları evde de mevcuttur. 5G Ev İnterneti , kullanıcılara bir gigabayta kadar indirme hızları ve 300 Mbps’lik tipik hızlarla ultra hızlı kablosuz ev interneti sunar. Bu çarpıcı ev internet hızları, 5G Home, 5G Ultra Geniş Bant tarafından desteklendiği için mümkündür.1

1. 5G UWB erişimi, belirli ses/veri ve 5G UWB planlarına sahip 5G özellikli bir cihaz gerektirir

5G
etkileri

5G, daha fazla oyuncuyu buluta taşıyor

Bulut oyunları, 5G hızları sayesinde büyük bir yükseltme alıyor ve aynı zamanda bir eğlenceden daha fazlası olarak kabul ediliyor.

5G ve finansın geleceği üzerine bankacılık

5G Ultra Geniş Bant ağı genişledikçe, finansal hizmetler sektörü performansından faydalanabilir. Bunun aynı zamanda parayı nasıl düşündüğümüz ve yönettiğimiz konusunda günlük etkileri vardır.