Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

AMD, şimdiye kadarki en havalı Halo Infinite temalı GPU’yu piyasaya sürüyor

Halo Infinite PC’ye geliyor ve AMD bunu kutlamak için heyecan verici bir şey hazırladı. AMD, kesinlikle bir konsol oyunu olan Halo Infinite’in bir sonraki yinelemesinin oynanışını optimize etmek için 343 Industries ile işbirliği yapıyor .

Ancak mağazada bundan daha fazlası var – AMD ayrıca sınırlı sayıda Halo temalı Radeon RX 6900 XT grafik kartının piyasaya sürüldüğünü duyurdu . Belirli AMD Radeon ve AMD Ryzen ürünlerini satın alan müşteriler , piyasaya sürüldüğü andan itibaren Halo Infinite’e ücretsiz erişim bekleyebilirler .

AMD ürünleriyle birlikte Halo Infinite'in ekran görüntüsü.
Görüntü Kaynağı: AMD

İki şirket arasındaki işbirliği, Halo Infinite’i çalıştırmak için Radeon RX 6000 Serisi grafik kartlarını optimize etmenin ötesine geçiyor . En yeni Xbox konsolları ayrıca AMD işlemcileri ve grafik kartlarını kullanır , bu nedenle AMD’nin dahil olduğu optimizasyon hem PC hem de konsol kullanıcılarını etkiler.

AMD, Halo Infinite’in AMD FreeSync Premium Pro’yu destekleyeceğini söyledi. Bunun amacı, oynanışı yumuşatmak, ekran yırtılmasını ve takılmayı en aza indirmek ve genel oyun deneyimini iyileştirmektir. FreeSync Premium Pro’yu destekleyen ekranlar, görselleri daha da geliştiren daha geniş bir renk gamından da faydalanacaktır. Son olarak AMD, oyuna ışın izlemeyi getirmek için 343 Industries ile işbirliği yaptığını belirtti.

Her ne kadar AMD’nin duyuru birkaç teaser içeren, en çarpıcı kısmı, yeni bir yayın olan Halo Sonsuz RX 6900 XT GPU -Temalı. Bugüne kadar piyasaya sürülen en iyi AMD grafik kartı olan RX 6900 XT, Halo Infinite’i maksimum ayarlarda çalıştırmak için kesinlikle yeterli güce sahiptir .

Üretici, kartta herhangi bir donanım değişikliğinden bahsetmedi, ancak görünüşünde büyük değişiklikler var. Sınırlı sayıda üretilen GPU, Halo’dan ilham aldı ve tasarım Master Chief’in Mark VII Mjolnir zırhına dayanıyor. Yeşil mat örtü, yansıtıcı bir iridyum altın yelpaze çerçevesine sahiptir. Ayrıca Halo temalı iki ayrıntı daha var: “117” Spartan çağrı işareti ve Master Chief’in miğferinin arkasına benzeyen Cortana mavisi ışık.

AMD Radeon RX 6900 XT Halo Infinite sürümü

Birçoğu muhtemelen bu karta sahip olmayı sevse de, GPU satışa çıkmayacak. Bunun yerine, hem AMD hem de Halo ekibi ve diğer iş ortakları onu ücretsiz olarak verecekler. Henüz ek bir ayrıntı paylaşılmadı.

İki marka arasındaki işbirliğinin son kısmı, oyuncuların AMD’nin en yeni grafik kartlarından veya işlemcilerinden birini satın aldıkları sürece Halo Infinite’i ücretsiz olarak denemelerine izin verecek .

26 Ekim’den itibaren, seçili perakendecilerden ve çevrimiçi mağazalardan kutulu Ryzen veya Radeon ürünleri satın almak, bir aylık Xbox Game Pass için bir jeton içerecek . AMD, hangi perakendecilerin ve hangi ürünlerin belirteci taşıyacağını belirtmedi. Oyunun Aralık lansmanı çok uzak olmadığı için yakında daha fazla bilginin ortaya çıkması bekleniyor.