Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

Artık Xbox Konsolunda PC Oyunlarını Oynayabilirsiniz, İşte Nasıl

Xbox Serisi X|S

Muhtemelen bugün okumayı beklemediğiniz bir şey varsa, o da Xbox konsolunuzda PC oyunları oynayabileceğinizdir. Sayesinde NVIDIA GeForce Now , çıkan sonuçlara Steam olanlar dahil PC oyunları, her türlü çalabilir Xbox’ınızda Kenar .

Toplamda, GeForce Now’da 1.000’den fazla PC oyunu mevcuttur, bu nedenle Xbox konsolunuzda seçim yapabileceğiniz hiçbir seçenek sıkıntısı yaşamazsınız.

GeForce Now bir oyun akış platformudur, bu nedenle sunulan oyunların keyfini çıkarmak için iyi bir bağlantınız olması gerekir. Bunu yaptığınızı varsayarsak, Xbox’ınızda Dota 2, League of Legends ve  Counter-Strike: Global Offensive gibi popüler oyunları oynayabilirsiniz . Bu oyunların konsolda oynanabileceğini hiç beklemiyorduk, bu yüzden onları GeForce Now aracılığıyla deneyimlemek harika.

Unutulmaması gereken önemli nokta, Xbox’taki Edge tarayıcısının, Dota 2 ve League of Legends gibi oyunlar için gerekli olan bir fare ve klavyeyi desteklediğidir . Bu oyunlar bir denetleyici üzerinde çalışacak şekilde ayarlanmamıştır, bu nedenle PC kontrol mekanizmalarını bağlayabilmek çok önemlidir.

The Verge’in ilk raporlarına göre , Xbox’ta GeForce Now’ı kullanma deneyimi, sanal klavye göründüğünden ve biraz gecikme olduğundan harika değil, ancak konsolda PC oyunları oynamak için iyi bir başlangıç ​​noktası.

Bir denemek isterseniz, Xbox’ınızdaki Edge tarayıcısına ve GeForce Now’ın web sitesine gitmeniz gerekir . Oradan (bir hesabınız olduğunu varsayarak) giriş yapabilir ve PC oyunları oynamaya başlayabilirsiniz. Yine, deneyim mükemmel değil, ama kesinlikle daha kötü olabilirdi.