Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

Bir Nintendo Switch’ten Başka Bir Nintendo Switch’e Veri Kaydetmeden Nasıl Aktarılır

NINTENDO Switch’iniz değerli oyun kaydetme verileriyle dolu, ödüllü ekran görüntülerinizden ve sürükleyici oyun kayıtlarınızdan bahsetmiyorum bile. Yeni Switch OLED’e yükseltme yapmanıza gerek yok , ancak yükseltme yapıyorsanız veya yalnızca bir konsoldan diğerine geçmeniz gerekiyorsa, tüm bu verileri aktarmanız gerekir. Bunu yapmanın birkaç yolu var.

Kayıtlı oyun verilerini ve ekran görüntülerinizi aktarmak farklı işlemler içerir ve ikincisi için ayrı bir MicroSD karta ihtiyacınız olacaktır. Nintendo Switch Online için ödeme yaparsanız işler de (iyi bir şekilde) çok farklıdır. Burada, sizin için en uygun süreci takip edebilmeniz için tüm detayları yıkıyoruz. Switch verilerinizi nasıl aktaracağınız aşağıda açıklanmıştır. Kayıtlı Veriler ve Kullanıcı Profilleri Nasıl Aktarılır

En değerli verileriniz – oyunlarınızda kaydettiğiniz tüm veriler ve ilerlemeler – Switch’inizi ilk kurduğunuzda oluşturduğunuz kullanıcı profiline bağlıdır. Oyuna her başladığınızda, bir ad ve bir avatarla seçtiğiniz profildir. Tüm bu ilişkili veriler Anahtarınızda depolanır ve yeni konsolunuza kopyalanması gerekir.

Bunu yapmanın iki yolu vardır ve bunlardan biri paraya mal olur. Nintendo Switch Online’a abone olursanız , bu işlem (çok) daha kolaydır.Yöntem 1: Nintendo Switch Online’ınız varsa

Nintendo Anahtarı ekran görüntüsü

Nintendo Switch Online’a ilk kaydolduğunuzda , oyunlarınız otomatik olarak verileri buluta yedekleyecek şekilde ayarlanacaktır. Ancak hangi oyunların yedekleneceğini tek tek kontrol edebilir ve Ayarlar > Veri Yönetimi > Veri Bulutunu Kaydet seçeneğine giderek verileri manuel olarak yedekleyebilirsiniz .

Yeni Switch’inizde Nintendo hesabınıza giriş yapın. Bunu, Switch’inizi ilk aldığınızda normal kurulum işlemi sırasında veya ana sayfadan mevcut bir profili seçip “Nintendo Hesabını Bağla”yı seçerek yapabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, yukarıda belirtilen ayarlar sayfasına giderek her oyun için kaydetme verilerini manuel olarak indirebileceksiniz. Oyunlarınızı yeniden indirmek için Nintendo eShop’a gidin, sağ üstteki profil resminize dokunun ve Yeniden İndir’e gidin .

Her ikisini de kullanmayı planlıyorsanız, her iki Anahtarda da oyun oynamaya devam edebilirsiniz. Ayarlar > Veri Yönetimi > Veri Bulutunu Kaydet > Ayarlar’da Otomatik Veri Kaydetme İndirme özelliğini açtığınızdan emin olun . Bu, hangi Switch kullanılırsa kullanılsın, kaydetme dosyasının her zaman en yeni verilerle güncellenmesini sağlar, yani herhangi bir konsolunuzda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Evdeki başka bir kişi, sahip olduğunuz bir oyunu eski konsolda oynamak isterse, Switch’in aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekir ve aktardıktan sonra birincil konsol olarak kaydını silmeniz gerekir. daha aşağıya iniyoruz.

Animal Crossing: New Horizons’un adanızı bir Switch’ten yeni bir sisteme aktarmak için özel bir süreci olduğunu belirtmekte fayda var . Sen olabilir buradaki talimatları okuyunuz . Ayrıca geliştiriciler, bulut oyun kayıtlarını senkronize etmeyi devre dışı bırakmayı seçebilir, böylece Splatoon 2 ve Pokémon Sword and Shield gibi bazı oyunlar aktarılmaz. Böyle bir durumda, bunları aşağıdaki adımlarla manuel olarak aktarabilirsiniz.

Yöntem 2: Nintendo Switch Online’ınız yoksa

Nintendo Anahtarı ekran görüntüsü

Bir Nintendo Switch Online’ınız yoksa ve onu almak istemiyorsanız, yine de veri aktarabilirsiniz, ancak bu biraz daha can sıkıcıdır. Kullanışlı Switch cihazlarının yanı sıra bir internet bağlantısına ve bir Nintendo hesabına ihtiyacınız olacak. Aktarmak istediğiniz profilin, veri aktardığınız Switch’teki Nintendo hesabınızda oturum açtığından emin olun . 

Önemli not: Verileri aktarmak istediğiniz konsolda Nintendo hesabında oturum. Nintendo hesabınızı yeni Switch’teki bir profile bağlarsanız, bu işlem onları birleştiremez, bu nedenle oturum açmanız istenene kadar bekleyin.En popüler

Her şey hazır olduğunda, hem veri aktardığınız kaynak Anahtarda hem de veri aktardığınız hedef Anahtarda şu adımları uygulayabilirsiniz:

 1. Ana ekrandan Sistem Ayarlarına gidin .
 2. Soldaki menüden Kullanıcılar’ı seçin.
 3. Kullanıcınızı Aktarın ve Verileri Kaydet’i seçin .
 4. ileriye tıklayın .

Bu noktada her konsol için süreç farklılaşacaktır. Eski Anahtar’da Kaynak konsol’u seçin ve Devam’ı tıklayın . Yeni Switch’te Hedef konsol’u seçin . Ardından, aktarmak istediğiniz profille ilişkili Nintendo hesabında oturum açabileceksiniz. 

Hedef konsolda oturum açtığınızda , kaynak konsolda Devam’ı tıklayın . Ne kadar veri aktarmanız gerektiğine bağlı olarak, bir cihazdan diğerine veri kopyalama işlemi birkaç dakika sürecektir. 

Ne yazık ki, bu noktadan sonra verileriniz artık kaynak konsolda kullanılamayacak. Nintendo Switch Online için ödeme yapmadığınız sürece her iki konsolda aynı anda veriye sahip olamazsınız, bu nedenle taahhütte bulunmadan önce hareket etmeye hazır olduğunuzdan emin olun. 

Tek bir Anahtarda birden fazla profiliniz olabilir ve her profilin bir Nintendo hesabıyla ilişkilendirilmesi gerekmez. Ancak, tek bir Switch’te birden fazla Nintendo hesabınız varsa, onları yeni bir konsola taşımak istiyorsanız bu işlemi her biri için tekrarlamanız gerekir.

Ve daha önce olduğu gibi, bu işlem aslında oyunlarınızı aktarmaz. Yine de eShop’a gitmeniz ve profilinize tıklayıp Yeniden İndir sekmesine giderek her bir başlığı manuel olarak yeniden indirmeniz gerekecek . Yeni Anahtarınızı Birincil Konsol Olarak Ayarlayın

Oyunlarınızı aktardıktan ve verileri kaydettikten sonra, hesabınızın birincil konsolu olarak orijinal Switch’inizin kaydını silmek isteyebilirsiniz. Her hesap, hesabınızdaki diğer konsolların sahip olmadığı özel ayrıcalıklara sahip olan yalnızca bir birincil konsola sahip olabilir. Birincil konsol, çevrimdışıyken satın aldığınız oyunları oynayabilir ve bu Switch’teki diğer kişilerin profilleri, satın aldığınız oyunları oynayabilir. Tek bir Anahtar, istediğiniz kadar hesap için birincil konsol olabilir, ancak her hesap birincil olarak yalnızca bir Anahtar ayarlayabilir.

Bir hesabın birincil konsolu olmayan bir Switch’te, bir profilden hesabınıza giriş yapabilir ve satın aldığınız oyunları oynamaya devam edebilirsiniz, ancak bu yalnızca internet bağlantınız varsa. Bu Switch’teki diğer profiller, sahibi kendisi satın almadıkça bu oyunları oynayamaz.

Birincil konsolunuz olan Switch’i değiştirmeniz gerekirse şu adımları izleyin:

 1. Kaydı silmeyi planladığınız Switch’te , ana ekrandan eShop’u başlatın .
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki profil simgenizi seçin.
 3. Ekranın sağ tarafında, Birincil Konsol bölümüne gidin.
 4. Kaydı Sil’i seçin .

Bunu yaptıktan sonra, eShop’u açtığınız bir sonraki Switch, yeni birincil konsolunuz olacak. Bunu istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz, ancak aynı anda yalnızca bir konsol birincil olabilir.Ekran Görüntülerinizi ve Kayıtlarınızı Nasıl Aktarırsınız?

Yukarıdaki işlemler verilerinizi aktarır, ancak tüm ekran görüntülerinizi ve kayıtlarınızı geride bırakırlar. Bunlar o kadar kritik değil ve onları oldukları yerde bırakabilirsiniz, ancak onları yeni Switch’inize getirmek istiyorsanız, bir MicroSD karta ihtiyacınız olacak. Orijinal konsolda yalnızca yetersiz 32 GB depolama alanı olduğundan, Switch’inizde zaten bir tane olabilir.

Konsolunuzda bir MicroSD kartınız olduğunda şu adımları izleyin:

 1. Ana ekrandan Sistem Ayarlarına gidin .
 2. Veri Yönetimi’ni seçin .
 3. Verileri/Ekran Görüntülerini ve Videoları Kaydetmeyi Yönet’i seçin .
 4. Ekran Görüntülerini ve Videoları Yönet’i seçin .

Bu ekrandan tüm ekran görüntülerinizi ve videolarınızı MicroSD kartınıza aktarmayı seçebilirsiniz. Kopyalandıklarında, SD kartı eski Switch’inizden çıkarabilir ve yenisine takabilirsiniz. Ancak, kartı bir bilgisayara takma ve dosyaları uzun vadede güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz bir yere yedekleme veya aktarma fırsatını değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Tüm önemli verileriniz artık eski konsolunuzdan aktarılmalıdır. Eski Switch’inizi vermeyi veya satmayı planlıyorsanız, önce konsoldaki tüm verileri ve ayarları silmek için konsolu yeniden biçimlendirmek isteyebilirsiniz .