Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

Elektrikli Chevrolet Silverado kamyonet 5 Ocak’ta CES’te görücüye çıkacak

Elektrikli Chevrolet Silverado’nun artık kaderiyle bir randevusu var.

General Motors Çarşamba günü, elektrikli Chevrolet Silverado kamyonetinin 5 Ocak 2002’de Las Vegas’ta düzenlenecek 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı açılış konuşmasında tanıtılacağını duyurdu.

Chevy ayrıca Silverado elektrikli kamyonetin bazı modellerde sabit cam tavan sunacağını da kaydetti. Ağustos ayında Chevrolet, Silverado EV’nin dört tekerlekten direksiyona ve 24 inç’e kadar tekerleklere sahip olacağını söyledi. İlki, yaklaşmakta olan 2022 GMC Hummer EV kamyonet ile paylaşılacak.

GM başkanı Mark Reuss, medyayla yaptığı bir görüşme sırasında Silverado EV müşterilerinin geleneksel kamyon alıcılarından farklı olacağını, ancak “kamyonların neye benzeyeceğinin geleceği için müşteriler” olacaklarını belirtti.

Elektrikli Chevy Silverado, her ikisi de özel bir kamyon EV platformuna binecek olan tam boyutlu bir elektrikli GMC kamyonetin yanında inşa edilecek. Bu platform, GMC Hummer EV’nin temelini oluşturuyor. 200 kwh’ye kadar paket boyutlarına sahip GM’nin Ultium pilleri tarafından destekleniyor ve 400 milden fazla menzil sağladığı söyleniyor.

GM’nin elektrikli pikaplarının üçü, Chevrolet Silverado, GMC Sierra ve GMC Hummer EV, otomobil üreticisinin 2020’de “Factory Zero” olarak yeniden adlandırılan yenilenen Detroit-Hamtramk tesisinde üretilecek.

Elektrikli pikaplar, GM’nin Ocak ayında belirlenen 2035 yılına kadar tamamen elektrikli bir otomobil üreticisi olma hedefinde rol oynuyor.

General Motors, üç pikapla elektrikli kamyonun derinliklerine dalıyor. İlk önce GMC Hummer EV varacak olsa da, 2022 F-150 Lighting, GMC Sierra ve Chevrolet Silverado’yu pazara sunacak. F-150 Lightning elektrikli kamyonet, ilkbaharda planlanan lansmandan önce üretim öncesi formda montaj hattından aşağı iniyor, Hummer EV ise sadece üst düzey olmasına rağmen bu yılın sonuna kadar varacak.