Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

En son Windows 11 hatası binlerce boş klasöre neden oluyor

Windows 11 , kararlılık için harika olan Windows 10 ile aynı çekirdeğe dayanmaktadır. Ancak yeni işletim sistemi bu süreçte birçok sorunu devraldı . En son sorun, C: sürücünüzün derinlerinde depolanan ve siz bilgisayarınızı kullanırken boşta biriken yüzlerce veya binlerce boş klasörle ilgilidir.

Çok tanıdık geliyor. İnsanlar sorunu geçmişte Microsoft’a bildirmişti, ancak yine de Windows 11’e atlamış görünüyor. Bir kullanıcı 2.451 boş klasör bulduğunu bildirdi . Bilgisayarımdaki aynı dizine gittiğimde, hepsi benzer bir adlandırma şeması taşıyan 540 boş klasörle karşılaştım.

Windows 11'de boş klasörler.

Sizin de boş klasörleriniz olup olmadığını görmek isterseniz, onları burada bulabilirsiniz: C:WindowsSystem32configsystemprofileAppDataLocal.

Ekstra klasörler gerçekten hiçbir şey yapmaz. Performansı etkilemezler ve boş klasörler teknik olarak yer kaplamasına rağmen ihmal edilebilir bir miktardır. MSPowerUser , klasörlerin temel olarak PC’nize önceden ayarlanmış yapılandırma dosyaları sağlayan tedarik paketi çalışma zamanı işleme aracına bağlı olduğunu bildiriyor . Klasörler boş olduğu ve kişisel Windows 11 PC’nizde gördüğünüz sürece, sorunsuz bir şekilde silebilirsiniz.

Tüm klasörler, bir noktada verileri geçici olarak yedeklemek veya bilgileri önbellekte depolamak için kullanıldığını gösteren .tmp uzantısına sahiptir. Görünüşe göre Windows, klasörlerin kendisini değil, bu klasörlerin içindeki dosyaları otomatik olarak siliyor. Bunları silmekle uğraşamıyorsanız, endişelenmeyin – bu hata, bilgisayarınızı kullanırken herhangi bir fark yaratmamalıdır.

Yine de, Windows 11’deki ana sorunun altını çiziyor. Windows 10, kaputun altında, siğiller ve hepsi. Lansman sırasında,  Windows 10’da da mevcut olan oldukça ciddi bir bellek sızıntısı sorunu yaşadık . Bu sorunlar, yüksek Windows 11 sistem gereksinimlerini yeniden bağlamsallaştırarak , yuvarlatılmış kenarların ve ortalanmış görev çubuğunun altında Windows 11’in Windows 10’dan çok da farklı olmadığını gösteriyor. .

Windows 11, şu anda Windows 10 için ücretsiz bir güncelleme olarak mevcuttur , ancak Android uygulamalarıyla uğraşmaya veya yeni işletim sistemi seslerini deneyimlemeye hazır değilseniz, yükseltme yapmanız gerekmez. Microsoft, 2025’e kadar Windows 10’u desteklemektedir, bu nedenle yükseltme yapmak için bolca zamanınız olacak. O zamana kadar, umarım Microsoft tüm hataları gidermiş olur.