Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

Far Cry 6 PC performans kılavuzu: Yüksek kare hızları için en iyi ayarlar

Far Cry 6’da Yara’nın tüm ihtişamını ve siyasi huzursuzluğunu yaşamak istiyorsanız, ağır bir teçhizata ihtiyacınız olacak. Serideki ışın izleme özelliğine sahip ilk oyun ve AMD’nin FidelityFX Süper Çözünürlüğü (FSR) için önemli bir vitrin olan Far Cry 6, PC oyun dünyasının en iyi ve en parlak özelliklerini bir araya getiriyor. Yine de bunlardan yararlanmak için güçlü bir grafik kartına ihtiyacınız olacak.

Bu nedenle, en iyi ayarları nasıl bulacağınızı ve dalış yaptığınızda neler bekleyebileceğinizi göstereceğimiz bu Far Cry 6 PC performans kılavuzunu bir araya getirdik. Işın izleme ve FSR üzerinde de bazı testler yaptık ve çıktık. bazı şaşırtıcı sonuçlarla.

Far Cry 6 için en iyi ayarlar

Far Cry 6, kalbin zayıflığı için değil. Ayarlarınız için bir başlangıç ​​noktası elde etmek için ön ayarlara bağlı kalmanızı öneririz, ancak bazı önemli ayarları kapatarak çok fazla performans elde edebilirsiniz. Oyun içi ayarlar menüsü, video belleği kullanım çubuğunun yanı sıra her ayarın ne yaptığını gösteren bir resim sunar.

  • Doku filtreleme: Yüksek
  • Gölgeler: Orta
  • Geometri ve bitki örtüsü: Yüksek
  • Çevre: Yüksek
  • Su: Düşük
  • Arazi: Yüksek
  • Hacimsel sis: Orta

Ayarlarımızda, özellikle hacimsel siste bazı tavizler var. Bu ayar, Orta seviyede küçük bir performans artışını temsil eder, ancak siste kenarların daha net olduğunu fark edeceksiniz. Özellikle diğer ayarlar büyük bir görsel düşüşü temsil ettiğinden, ara sıra oluşan pürüzleri affetmek kolaydır.

Örneğin geometri ve bitki örtüsünü alın. Bu ayarı düşük seviyeye indirmek, kare hızında yaklaşık %6’lık bir artışı temsil eder, ancak oyunun araziyi gerçek zamanlı olarak çizmesi pahasına. Bu sadece, ayarımızdan ayrıldığımız yer olan Yüksek’te temizlenir.

Low’a çevirdiğimiz tek ayar suydu. Çok fazla görsel bir düşüş olmadan kare hızlarında yaklaşık %10’luk bir artış sağladı. Sudayken fark edeceksiniz, ancak karadayken bir fark söylemek zor.

Far Cry 6’nın bir HD doku paketi ile geldiğini belirtmekte fayda var. Bu paket en az 11 GB video belleği gerektirir – yani bir RTX 3080 Ti veya daha iyisi. Açamıyorsanız endişelenmeyin: Yalnızca küçük bir görsel farkı temsil eder ve performansı hiç değiştirmez.

Test etmediğimiz tek ayar kenar yumuşatmaydı. Far Cry 6, yalnızca zorlu MSAA’yı veya hale oluşturan TAA’yı sunar. TAA, bağlı kalmanızı önerdiğimiz varsayılan ayardır. MSAA teknik olarak daha iyidir, ancak performansınızı hızlı bir şekilde azaltabilir.