Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

iPhone 13 İncelemesi

iPhone 13 rakiplerini geride bırakan ışık hızında bir çip, her köşesiyle her şeye meydan okuyan bir dayanıklılık, hayatınızda fark yaratan çok daha uzun pil ömrü ve bu güne kadar geliştirdiğimiz en iyi çift kamera sistemi gibi iddalar ile karşımıza çıkıyor.

Bu kadar gelişmiş bir kamerayı buraya nasıl mı sığdırdık sorusuna Apple farklı bir açıdan baktık ifadesini kullanıyor.

Yepyeni bir mimari tasarladık. En büyük Geniş kamera sensörüne sahip olan en iyi çift kamera sistemlerini buraya sığdırmak için lensleri 45 derece döndürdük. Ayrıca sensör bazlı optik görüntü stabilizasyonu özelliğimize de yer açtık. Ve Ultra Geniş kameraya daha hızlı bir sensör ekledik ifadeleri ile iPhone 13’ü bizlere sunuyorlar.

Yeni Ultra Geniş kamera, fotoğraflarınızın karanlık alanlarında daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkarıyor.

Yeni Geniş kamera, daha iyi fotoğraflar ve videolar için %47 daha fazla ışık yakalıyor

Yeni sensör bazlı optik görüntü stabilizasyonu sayesinde siz sabit duramasanız bile çekimleriniz sabit oluyor.

Sinematik Mod Şimdi Gösterimde

Profesyoneller ”rack focus” adında bir teknik kullanırlar. Bu teknikle odak bir süjeden diğerine kaydırılır, böylece izleyicilerin dikkati istenilen noktaya çekilir. Şimdi iPhone bu harika hikaye anlatım tekniğini videolarınızda kolayca kullanmanızı sağlıyor.

Sinematik mod, derinlik efektlerini ve odak geçişlerini otomatik olarak ayarlıyor.

Sinematik mod, kayda başladığınızda süjenize odaklanıyor ve etrafında harika bir alan derinliği efekti oluşturuyor.

Alan derinliği efektini çekim yaptıktan sonra bile ayarlayabiliyorsunuz.

Çekiminizi tamamladıktan sonra odağı değiştirmek veya fluluk düzeyini ayarlamak mı istiyorsunuz? Sorun değil. iPhone’da bunları birkaç dokunuş ve kaydırma hareketiyle halledebiliyorsunuz. Profesyonel film kameraları bile bu kadarını başaramıyor.

Sinematik mod Dolby Vision HDR formatında çekim yapıyor.

Parmağınızı Bile Kıpırdatmadan Harika Fotoğraflar Çekin.

Tamam, belki bir parmak gerekebilir.

Gece modu loş ışıklı sahneleri algılıyor ve otomatik ayar yaparak muhteşem renklerde, parlak ve net fotoğraflar çekiyor.

Portre modu arka planı profesyonelce flulaştırarak süjenizi ön plana taşımanıza olanak veriyor. Kaydırma hareketiyle altı farklı yaratıcı ışık efektini deneyebiliyorsunuz.

Akıllı HDR 4 şimdi aynı sahnede dört farklı kişiyi tanıyabiliyor ve her biri için kontrastı, ışığı ve hatta cilt tonlarını mükemmel hale getiriyor. Böylece herkes harika görünüyor.

Deep Fusion orta ila düşük derecede ışık içeren sahnelerde devreye giriyor. Farklı pozlamaları piksel piksel analiz ederek en ince dokuları, desenleri ve ayrıntıları yakalıyor.

Ultra Geniş kamera çok yakından yaptığınız çekimlerde bile size geniş bir görüş alanı sunuyor. Böylece geri gitmek zorunda kalmadan kadraja daha fazlasını sığdırabiliyorsunuz.

Anılar özelliği fotoğraf arşivinizdeki önemli anlardan otomatik olarak slayt gösterileri hazırlıyor. Bunlara kendi dokunuşunuzu katabiliyor, hatta arşivinizden müzik bile ekleyebiliyorsunuz

Yeni Stil Sahibi Kameranız. Tam Sizin Tarzınız.

Karşınızda Fotoğrafik Stiller

Stiller, renkleri güçlendirirken veya azaltırken cilt tonlarının doğal kalmasını sağlıyor.

Fotoğrafik Stiller, fotoğraflarınıza size özgü bir hava katıyor. Filtrelerin aksine, stiller doğru bölgelere doğru ayarları uyguluyor ve cilt tonlarını doğal bırakıyor.

Canlı stille fotoğraflarınızı parlak ve çarpıcı bir hale getirin. Zengin Kontrast ile daha koyu gölgeler ve renkler elde edin. Altın veya mavi gibi alt tonları öne çıkarmak için Sıcak veya Soğuk stilleri kullanın. Ayarlarınızı yapın ve başlayın.

Hiçbir Şeyden Geri Kalmayan Bir Ön Kamera

TrueDepth kamera sistemi arka kameralardaki en yeni özelliklere sahip:

  • Sinematik mod
  • Fotoğrafik Stiller
  • Dolby Vision HDR kayıt
  • Portre modu
  • Gece modunda selfie
  • Akıllı HDR 4
  • Deep Fusion
  • ve daha fazlası

A15 Bionic ve TrueDepth kamera, bir akıllı telefondaki en güvenli yüz doğrulama teknolojisi olan Face ID’ye de güç veriyor.

2 kat daha fazla depolama alanı

iPhone 13, tüm fotoğraflarınız ve videolarınız için 128 GB’tan başlayan depolama alanları sunuyor.

Super Retina XDR Ekran

Telefon suya dayanıklı 6.1 inç Super Retina XDR ekrana sahip.

Süper parlak OLED ekran yüzde 28 daha parlak hale gelerek 800 nite ulaşıyor. Böylece gün ışığında ekranı görmek daha da kolaylaşıyor. Üstelik HDR içeriklerde parlaklık 1200 nite kadar çıkmaya devam ediyor. Parlak beyazlar, gerçek siyahlar ve aradaki tüm tonlar fark ediliyor. Tüm bunlara rağmen ekran her zamankinden daha fazla güç tasarrufu yapıyor.

Süper renkli iPhone 13, sinema standartlarında geniş renk yelpazesine sahip. Bu da renklerin tıpkı filmlerdeki gibi görünmesini sağlıyor. Ayrıca, hassas renk doğruluğu sayesinde ekrandaki her şey son derece doğal görünüyor.

Süper net Super Retina XDR ekran ultra yüksek piksel yoğunluğuna sahip. Böylece fotoğraflar, videolar, metinler, kısacası baktığınız her şey ekstra net görünüyor. Ve daha küçük bir TrueDepth kamera alanı, ekranın daha da geniş olmasını sağlıyor.