Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

Land Rover Defender plug-in hybrid (2021) incelemesi

Land Rover önümüzdeki on yılda hayatta kalacaksa, model yelpazesini elektriklendirmek kaçınılmazdı. Bu nedenle, yeni Defender 4×4, ‘P400e’ rozeti altında bir plug-in hibrit model elde etmek için ürün yelpazesindeki en son modeldir ve en mantıklı seçim olabilir. Özellikle şehirli bir Land Rover alıcısıysanız.

Önce bir teknik bilgiye ihtiyacımız var…

Tamam, yani Defender P400e, bir elektrik motoruna eşleştirilmiş 2.0 litrelik dört silindirli bir turbo motor ve toplam 398 hp çıkış ve güçlü 472 lb ft için 19.2 kwh pil kullanır. Bu elektrik desteği, 5.6 saniyelik 0-62mph zamanına izin verir. – yaklaşmakta olan Defender V8’den çok uzakta değil – ve iddia edilen 27 millik bir e-menzil. Land Rover, 85.3mpg’nin en iyi yakıt ekonomisi rakamı olduğunu iddia ediyor ve doğal olarak P400e, en düşük emisyona sahip Defender’dır.

defans oyuncusu phev takılı

İlginç bir şekilde, motorun ön aksı ve e-motorun arka aksı tahrik ettiği Evoque P300e’den farklı olarak, Defender’ın e-motoru motor ve şanzıman arasına sıkıştırılmıştır. JLR’nin araç dinamiği üst düzey yöneticisi Adam Southgate, Defender’ın e-güç kullanmasının arazi yeteneklerini bozmayacak şekilde olduğunu söyledi.

Defender P400e aynı zamanda entegre hızlı şarj özelliğine sahip birkaç PHEV’den biridir (çoğu Avrupa’da bir ‘Tip 2’ prizden yalnızca yaklaşık 22kW kabul edebilir); 50kW şarj kapasitesi, Defender’ın pilinin yarım saat gibi kısa bir sürede yüzde 80’e kadar veya yaklaşık iki saatte dolmasını sağlar.

defans oyuncusu phev fişi

Land Rover, PHEV seçeneğinden yalnızca Defender 110’un yararlanacağını söylüyor – 90’ların kıyılmış platformu pil takımına sığmayacak kadar kısa. 110’daki hibrit anahtarla pratiklik neredeyse hiç etkilenmedi. Tüm arka koltuklar yerindeyken bagaj alanı, bagaj tabanı yükseltildiğinde darbe alır; ‘normal’ bir 110, 1075 litreden yararlanırken, P400e’nin hacmi 853 litredir. Yine de başka yerlerde 3000 kg’a kadar çekebilir ve yine de altı koltuklu bir seçenek belirleyebilirsiniz.

iç Tasarım

Kabinden – genel olarak tüm araç, açıkçası – bir hibrit kullandığınıza dair çok az ipucu var. Dijital kadranlar, güç ve şarj göstergelerinin yanı sıra normal bir devir sayacı içeriyor, orta konsolda bir EV modu düğmesi ve bilgi-eğlence sisteminde özel bir bilgi ekranı var. Kalın dolgulu koltukları ve tamamen faydacı ama mükemmel bir şekilde tasarlanmış iç mekanıyla, oturduğunuz yerden hâlâ bir Defender gibi hissediyorsunuz. Her yerde küpler, yumuşak dokunuşlu dolgulu alanlar ve bol miktarda açıkta kalan perçinlerle tamamlanan sert malzemeler.

defans oyuncusu phev iç

Ayrıca, tüm kontrollerin zorlu sürüş pozisyonunu ve ağır ağırlıklarını yapmaya devam edin. Tek başına e-güç üzerinde vızıldamak, başlamak için yabancı gelebilir, ancak bir aziz gibi şirin köylerde dolaşırken, elektrik gücünün böyle bir peluş 4×4’te sunduğu düşük hızlarda ek iyileştirmeye alışırsınız.

Günah işlemek istediğinizde, bu e-güç gerçekten performansa yardımcı olur – bu Defender kuru ağırlığı 2,5 tondan fazla olmasına rağmen, elektrik motorundan gelen ek tork bir hoşgeldin bonusudur. İlginç bir şekilde, e-motor dişli kutusundan önce olduğu için, hala e-modda vites değişimlerini hissediyorsunuz ve – daha da olumsuz olan bir şey – bu aynı zamanda hareket halindeyken damgalama yaparken dişli kutusunun bir vitese geçmesini beklemeniz gerektiği anlamına geliyor. pedal; Duruştan itibaren anında e-tork yok, ancak çarklar değiştirildikten sonra bunu fazlasıyla telafi ediyor. Ayrıca, sessiz çalışırken, motor çalışırken olduğundan daha fazla rüzgar sesini duyma eğilimindesiniz – özellikle de kapı aynalarından.

defans oyuncusu phev ön kovalamaca

Motordan bahsetmişken, burada kullanılan 297 beygirlik benzin en rafine değil – tuhaf bir şekilde elektrik motorunun sağladığı ekstra iyileştirme (çoğunlukla düşük hızda) ile mücadele ediyor. Hızlanma sırasında çakıllı geliyor ama kaslı, tatmin edici bir şekilde değil ama en azından hızda çok fazla rahatsız etmeyecek kadar sessiz.

PHEV güç aktarma organı için üç sürüş modunuz var. Defender her zaman Hibrit’te başlar – otomobilin her iki güç çıkışını da aplomb ile dengeleyeceği – EV modu ve Tasarruf nispeten açıklayıcıdır. Yaklaşık 60 millik test sürüşümüz sırasında (otoyol geçişleri, küçük köylerden hızlı geçişler ve hızlı B-yolları dahil), Defender X’te hafif hibrit dizel ve benzin tekliflerinin iddia edilen yakıt ekonomisinden yaklaşık 10 mpg daha iyi olan 44mpg’ye ulaştık. Dinamik özellik (bir P400e Defender ile satın alabileceğiniz temel trim).

Hibrit Defender farklı şekilde mi işliyor?

Kısa cevap: hayır. Ek ağırlık, Defender’ın tatlı yol tutuş özelliklerini bizim zamanımızdan bu yana biraz değiştirmedi. Direksiyon, böylesine büyük, ağır bir araç için dikkate değer bir şekilde doğrudandır ve sürüş, hala dalgalı ve pütürlü arasında ince bir denge sağlar.

defans oyuncusu phev arka takip

Genellikle plug-in hibritlere bulaşan bir özellik, modüle edilmesi zor bir fren pedalıdır; Markanın kendi Range Rover ve Range Rover Sport’u, basınç uyguladığınızda yastık gibi, tutarsız pedallardan muzdariptir. Neyse ki burada, Land Rover bunların çoğunu çözdü – fazla direnç (veya fren basıncı) olmadan yaklaşık bir inçlik hareket var, ardından kaliperler tutarlılık ve ısırma ile akışa geçiyor.

Land Rover Defender P400e plug-in hybrid: Sonuç

Özellikle prestiji ve pratikliği için bir Defender’ı daha çok isteyen ve işe gidip gelmek için kısa mesafeleri olan banliyö sakinleri için Defender’ın mantıklı ve mantıklı seçimi.

Pürüzsüz ve sulu sıralı altılı dizeller, kalbinizin kırıntılarını PHEV’den biraz daha fazla ısıtmakla ve Defender sahipliğine daha düşük bir giriş fiyatı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda P400e, Land Rover’ın en ikna edici hibritlerinden biridir. Düzenli olarak şarj etme imkanınız varsa, elektrikli olmayanlardan daha iyi yakıt ekonomisi elde edin.

defans oyuncusu phev ön statik