Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

Microsoft, Windows 11’i gelecek yıl daha hızlı hale getirmek için yeni güncellemeler üzerinde çalışıyor

Özellikle yükseltme sizi ağır bir sistemle karşı karşıya bıraktıysa, Windows 11 kullanıcıları için iyi haberler var . Microsoft, Windows hayranlarından çok sayıda şikayet alan işletim sisteminin performansını artıracak düzeltmelerin ve güncellemelerin gelecek yıl yolda olacağına söz veriyor.

Microsoft’un Windows geliştirici ekibi  , TechRadar tarafından bildirildiği üzere Reddit Bana Her Şeyi Sor (AMA) gönderisinde “Performans 2022’de bizim için bir odak alanı olacak” diye yazdı ve Windows’un yanıt verme hızını iyileştirmenin şirket için bir öncelik olduğuna dikkat çekti. “Bu odağın çoğu, başlangıç/lansman performansına gidecek; ekranda görüntülenen UI öğeleri açısından (çerçeve yüklendikten sonra), ekrana 10k düğme koymak gibi şeyler yapmanın ölçeklenebilirliğini test ettik.”

Klavye, Surface Pro 8'de yukarı eğildi.

Aynı Reddit iş parçacığında, bir kullanıcı başlatma performansından, yaygın olarak duyurulan Dosya Gezgini aksaklığından ve Windows 10 ile karşılaştırıldığında yavaş olan diğer menü ve dil çubuğu öğelerinden şikayet etti. Ancak bu şikayetlerin bazıları Microsoft tarafından zaten ele alınıyor. Henüz herkese açık bir sürüm mevcut olmasa da Microsoft, işletim sistemi için en son Windows Insider önizleme derlemesindeki bazı düzeltmeleri zaten test ediyor.

Microsoft’un ekibi, sorun ve sorunlarla karşılaşan kullanıcılara, Windows 11’i iyileştirmek için şirkete geri bildirim sağlamalarını tavsiye etti.

Geliştirici ekibi, “Bize yardım etmenin bir yolu, Geri Bildirim Merkezi’ni başlatmak ve performansla ilgili bir sorun girmektir” diye yazdı.

Kekemelik performansı Microsoft’un en yeni işletim sistemi için utanç verici bir sorun olsa da, Windows 11’i etkileyen başka sorunlar da var. Bellek sızıntıları, uyumluluk sorunları, özelleştirme seçeneklerinin olmaması ve Windows 11’in en son deneyimiyle karıştırılmış eski kullanıcı arabirimi öğeleriyle sarsıcı bir görünüm , işletim sistemi hakkında duyduğumuz en önemli şikayetlerden bazılarını tamamlıyor. 

Microsoft ayrıca, yükseltme uygunluğunu daha yeni donanımlarla sınırlama kararıyla Windows 11’in piyasaya sürülmesinden önce manşetlere taşındı. Windows 11’e yükseltme konusunda kararsızsanız, makinenizin en son işletim sistemiyle uyumlu olması koşuluyla , şu anda seçeneklerinizi tartmanız gerekir , özellikle de hala orada olan performansa zarar veren hatalar göz önüne alındığında.

Microsoft, en son işletim sistemi sürümüyle performansla ilgili eleştirilere maruz kalan tek şirket değil. Apple’ın en yeni MacOS Monterey sürümüne geçenler, bellek sızıntılarına neden olan bir hatayla ilgili olarak performansın yavaşladığını da bildirdiler .