Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

Nvidia’nın yeni GeForce Now planı, herhangi bir cihaza 1440p 120Hz oyun akışı sağlıyor

Nvidia, doğrudan buluttan 120Hz’de 1440p oyun sunmayı vaat eden GeForce Now bulut oyun hizmeti için yeni bir üyelik katmanı duyurdu . Yenileme hızı, grafik kalitesi için temel özellik olarak çözünürlüğü hızla aşıyor ve Nvidia, Xbox Game Pass Cloud’un hemen ardından 120 Hz seçeneğiyle pazarda ikinci sırada yer alıyor .

Yeni plan, RTX ışın izleme ve Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) gibi özelliklerle tam olarak kullanabileceğiniz Nvidia RTX 3080 tarafından desteklenen sunuculara erişim sağlıyor . Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’daki Kurucular ve Priority GeForce Now üyeleri için 21 Ekim Perşembe günü ön siparişler başlıyor ve Nvidia’nın yeterli kapasiteye sahip olması durumunda, plan bir sonraki hafta herkesin kullanımına sunulacak.

Fiyatlandırma için Nvidia, altı aylık bir RTX 3080 aboneliği için 100 dolar istiyor. Öncelik katmanından farklı olarak, aylık abonelik alamazsınız; altı ay önceden satın almanız gerekir. Plan, PC, Mac ve Android’de 120Hz desteğinin yanı sıra PC ve Mac’te 1440p akışa ek olarak, Nvidia Shield TV’de sekiz saatlik oturum uzunlukları ve 4K HDR akışı içeriyor. MacBook kullanıyorsanız, 1600p’de akış bile yapabilirsiniz.

Bir Founders planı satın aldıysanız, Nvidia’daki “Founders for Life” durumunuzu korumaya devam edecek ve yeni planda %10 indirim alacaksınız. Kurucular ayrıca yeni katmanı erken sipariş etme seçeneğine de sahiptir.

Yine de yüksek yenileme oranları, bulut oyunları için bazı sorunlar doğurur. Bu, cihazınıza aktarılan kare sayısının iki katıdır; bu, hızlı ve güvenilir bir internet bağlantınız yoksa felaket anlamına gelebilir. Bunun için Nvidia, kare hızınızı düzgün tutmak ve gecikmeyi azaltmak için sunucudan cihazınıza kareleri senkronize eden Adaptive Sync’e sahiptir.

Nvidia, RTX 3080 katmanındaki GeForce Now üyelerinin, PlayStation 5 ve Xbox Series X’teki denetleyici gecikmesinin hemen üzerinde olan 60 milisaniye kadar kısa bir toplam gecikme yaşayabileceğini söylüyor.

GeForce Şimdi kütüphane yukarı dahil 1.100 oyunlar, şimdi ise Destiny 2 Apex Efsaneleri,  ve  Far Cry 6. Nvidia dahil hizmeti katılmadan 10 yeni oyunlar açıkladı onun GFN Perşembe ile tutulması Yeni Dünya, Unutulan City,  ve  Riders Republic. Yılın geri kalanında ve 2022’ye kadar Dying Light 2  ve Marvel’s Guardians of the Galaksinin de oynayabileceksiniz .

Nvidia CEO’su Jensen Huang, “Geçtiğimiz on yılı, bilgisayarı olan herkese en iyi oyun platformunu sunmak için GeForce Now bulut oyunlarını iyileştirmeye ve genişletmeye adadık” dedi.

Halihazırda ücretli bir GeForce Now aboneliğiniz varsa , ön sipariş verebilirsiniz. Nvidia, planın ilk olarak Kasım ayında Kuzey Amerika’ya, Aralık ayında Batı Avrupa’ya sunulacağını söyledi. Hangi gün ön siparişlerin herkese sunulacağından emin değiliz, ancak Nvidia 25 Ekim haftasında başlayacaklarını söylüyor.