Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

Opel Mokka 2021 İncelemesi

Merhaba Dijitalhome Takipçileri Piyasada en çok Sevdiğim Opel MOKKA Hakkında Bilgiler Sunacağım.

Yeni Mokka Tasarımı

Yeni Opel Mokka, tamamen yenilenen tasarımı ile dikkat çekiyor. Yüksek teknoloji ile donatılan model, firmanın Vizor adını verdiği tasarım diline geçiş yaparak LED far ve stop takımlarına kavuşturulmuş. Aydınlatma sistemi opsiyonel olarak 14 elemanlı IntelliLux matris LED farlarla tercih edilebiliyor. Aracın yenilenen yüzüne 18 inçlik alaşım jantlar eşlik ediyor.

Yeni Mokka Boyutu

Yeni Mokka selefinden 125 mm daha kısa tasarlanmıştır. 4.150 mm uzunluğunda olan aracın dingil mesafesi 2 mm daha uzun. Akstaki artış olması aracın birinci nesliyle aynı kullanım alanına sahip olacak. Yeni Opel Mokka’nın bagaj kapasitesi 6 litrelik azalma ile 350 litre kapasiteli.

Yeni Mokka İç Tasarımı

İç mekana baktığımızda iki büyük ekranlı paneli birleştiren Pure Panel, 12 inç dijital gösterge paneli ve 10 inç boyutunda bilgi-eğlence sistemi karşımıza çıkıyor. Mokka standart olarak ön ve arkada LED ışıklara sahip; ayrıca elektrikli park freni ve trafik işareti tanıma özelliği, 180 derecelik panoramik arka kamera ve gelişmiş cruise kontrol sistemi ile gelecek.

Yeni Mokka Motor Seçenekleri

Karşımıza ilk olarak sıfır emisyonlu seçeneğiyle karşımıza çıkan modelde 136 beygir güç ve 260 Nm tork üretebilir. Azami hızı 150 km/s ile sınırlandırılan araçta 50 kWh’lik batarya kullanılıyor. Normal, Eco ve Sport olmak üzere üç sürüş modu sunuluyor. WLTP verilerine göre normal modda kullanıldığında 322 km menzil sunuyor. Eco modunda bu menzil artacaktır. İlerleyen dönemlerde benzinli ve dizel motor seçenekleri de eklenecek.

Yeni Mokka’da tamamen boş batarya yüzde 80 oranına 100 kW’lık hızlı şarj sistemi ile yarım saatte ulaşacak.

Yeni Opel Mokka’nın satışlarının 2020’nin üçüncü çeyreğinde başlaması planlanıyor. Elektrikli Mokka teslimatları 2021 başlarında başlayacak.

Ülkemize 130 HP gücündeki 1.2 litrelik turbo beslemeli benzinli motor ve AT8 otomatik şanzıman kombinasyonuyla gelen yeni Mokka; Elegance, GS Line ve Ultimate olmak üzere üç farklı opsiyon seçeneğiyle satışa çıkıyor. Türkiye’de bir ilk olarak siyah renkli kaput opsiyonu da bulunan Mokka, 365 bin 900 TL’den başlayan satış fiyatlarıyla sizlere sunuluyor.

 Yeni Opel Vizör 

Başarılı modelin ikinci nesli her açıdan yenilikçi ve güçlü bir görünüm sunuyor. Opel, yeni Mokka ile markayı adeta yeniden oluşturuyor. 4,15 metre uzunluk ile kompakt boyutlar, beş kişilik yaşama alanı ve 350 litre bagaj hacmine sahip olan yeni Mokka, 2020’ler boyunca yeni Opel modellerinin neye benzeyeceğini açık ve net bir şekilde gözler önüne seriyor. Marka bu tasarım anlayışını ‘saf, hassas ve temel unsurlara odaklanmış’ şeklinde açıklıyor. Mokka’nın yeni tasarımı; kısa ön ve arka çıkıntılar, kaslı ve geniş bir duruş, mükemmel gövde orantıları ve detaylarla dikkat çekiyor.

Opel Vizör, yeni Opel yüzünü tamamen kaplıyor ve araç ızgarasını, farları ve yeniden tasarlanan logosunu tek bir ögede bütünleştiriyor. Alman otomobil devinin gelecekteki tüm modellerini süsleyecek yeni Opel Şimşek logosu, daha ince halkalar, daha zarif bir duruşla Opel Vizör’deki yerini alıyor. Bu sınıfta benzersiz olan yeni nesil IntelliLux LED® matrix farlarla donatılan Opel Vizör, ileri teknolojileri bir araya getirme fikriyle 2020’li yıllar boyunca tüm yeni Opel modellerinin ayırt edici özelliği olmaya devam edeceğini ortaya koyuyor.

Markanın yeni yüzü, Opel Design Compass tasarımını benimsiyor. Bu tasarım yaklaşımında iki eksen ortada Opel Şimşek ile kesişirken marka logosu böylece ön plana çıkıyor. En güncel Opel araçlarının karakteristik tasarım unsurlarından biri olan kaputtaki çizgiler daha keskin ve daha net konumlandırılırken, Şimşek ile birleşerek dikey bir eksen belirliyor. Gelecekteki tüm Opel modellerinde de bulunacak olan kanat şeklindeki LED gündüz farları ise yatay ekseni belirliyor. Aynı tema arka görünümde de tekrar ediyor ve Opel Design Compass yaklaşımını otomobilin bütününe taşıyor. Ortadaki Şimşek logosu, yine ortada konumlandırılan model ismi ile bir bütünlük oluşturuyor.

Sade, net, temele indirgeme felsefesi yeni nesil Mokka’nın iç mekânında da bizi karşılıyor . Kullanıcı, ilk kez bir Opel modelinde hem tamamen dijital hem de odaklanmış ileri teknoloji ürünü Opel Pure Panel kokpit ile buluşuyor. İki adet geniş led ekrandan oluşan Pure Panel, mimarisi gereği çok sayıda düğme ve kumandayı ortadan kaldırıyor. Sistem en güncel dijital teknolojileri kullanıma sunarken, az sayıda düğme, kumanda alt menülere gerek duyulmadan dijitalleştirme ve tamamen sezgisel kullanım arasındaki doğru dengeyi sağlıyor.

Yeni Mokka’daki Pure Panel kokpit, Opel’in yenilikçi teknolojileri müşterilerin hayatını kolaylaştırmak için nasıl kullandığını da bizlere göstermiş oluyor. Yeni Mokka’da 7 inç renkli dokunmatik ekrana sahip Multimedya Radyo, 10 inç renkli dokunmatik ekrana sahip Multimedya Navi Pro olmak üzere farklı multimedya opsiyonları sunuluyor. Bu ekranlar, yeni Opel Pure Panel ile entegre olup sürücüye dönük olacak biçimde konumlandırılıyor. Böylelikle, 12 inçe kadar uzanan bir dijital gösterge paneli bulunuyor.