Dijitalhome

Teknolojinin Güncel Adresi

Twitter, Kripto Paralar İçin Ünite Kurdu

Sosyal medya devi Twitter, kripto para dünyasındaki işlevselliğini büyütmek için yeni bir ünite kurdu.

Bitcoin’e desteğiyle bilinen Jack Dorsey’in kurucusu olduğu sosyal medya platformu Twitter, geçtiğimiz günlerde kullanıcıların profillerinde  NFT’lerini listeleyebileceği bir özelliği test ettiğini duyurmuştu.

Kripto paralarla ilgili çalışmalarına devam eden  Twitter, kripto para dünyasındaki işlevselliğini büyütmek için önemli bir gelişmeye imza attı.

ÖZEL EKİP KURULDU

Platformblok zinciri teknolojisi, NFT ve Bitcoin gibi merkezi olarak yönetilmeyen kripto para birimlerini kullanmaya yönelik yeni yollar geliştirmek için Twitter Crypto adı verilen özel bir ünite kurdu.

Twitter Crypto biriminin deneyimli blok zinciri mühendisi Tess Rinearson tarafından yönetileceği açıklandı.

Rinearson‘a göre Twitter Crypto, sosyal medya ağında “ blok zinciri“, “ NFT” ve “ web3” ile ilgili her şey için bir “ mükemmellik merkezi” olarak hizmet edecek.

BitcoinEtherium ve Dogecoin gibi kripto para birimleri blok zinciri olarak bilinen merkezi olmayan bir kayıt sistemi aracılığıyla işlem görüyor.

Web3, ise blok zincirinde çalışan merkezi olmayan uygulamaları bir bütün olarak tanımlamak için kullanılıyor.

Bununla birlikte Twitter, oluşturdukları ünitenin ana hedeflerinden birinin, platformdaki içerik oluşturucuların sanal para birimlerini kullanarak ödeme yapmaları için, merkezi olmayan teknolojileri kullanmanın yeni yollarını keşfetmek olduğunu aktardı.